Právě se nacházíte: Penzion Diana | Okolí | Výlety a památky

Výlety a památky v okolí Máchova jezera

Některé hrady

Pláž Staré Splavy

Hrad Bezděz

Dominanta kraje, vznikl ve 13.století jako gotické sídlo se dvěma věžemi. Hrad se zachoval v původní podobě až do dnešních dní. Nejcennější prostor představuje stavebně dokonale provedená hradní kaple s ochozem, což je na našem území rarita. V 17.století se stal sídlem benediktinů a sloužil jako poutní místo.

Pláž pod Borným

Hrad Houska

Byl postaven ve 13. stol.jako gotický hrad. Původně raně gotický hrad, který byl přestavěn na renesanční zámek a v současnosti je veřejně přístupný. Konají se zde různé koncerty a jarmarky, atraktivní jsou noční prohlídky. Vzdálenost 12km.

Pláž Doksy

Poustevna ve Sloupu v Čechách

Středověký skalní hrad vybudovaný na přelomu 13. a 14. století, který stojí na osamělém pískovcovém bloku. Hrad byl zničen Švédy v roce 1639 a pak ho osídlili poustevníci. Sochu poustevníka, který stojí na hradě, nechala zhotovit hraběnka Kinská podle zde žijícího poustevníka Görnera. Nedaleko od hradu leží další jeskyně – Modlivý důl.

Pláž Klůček

Hrad Kokořín

Okolo r.1320 pan Hynek Berka z Dubé postavil tento hrad, který byl až do pol. 16.stol.obýván. Pak začal pustnout. Ruina byla na počátku 20. stol. rekonstruována velkoobchodníkem Špačkem. K.H.Mácha sem zasadil svou prózu „Cikáni“. Chráněná krajinná oblast s divokými lesnatými a skalnatými údolími, rázovitými lidovými stavbami a místy dalekých rozhledů. Romantické údolí Vás dovede až k hradu. Vzdálenost 20km.

Pláž Doksy

Zřícenina hradu Jestřebí

Zřícenina hradu na dominantním pískovcovém skalním útvaru v blízkosti křižovatky u obce Jestřebí. Hrad vznikl ve druhé polovině 13. století,byl opuštěn v 16. století. Patří mezi nejstarší hrady v tomto kraji. Z přístupné části hradu je rozhled do Máchova kraje, na Bezděz a na Novozámecký rybník, který je Národní přírodní rezervací. Vzdálenost 3km.

Pláž Klůček

Starý a Nový Bernštejn

Zřícenina hradu, která se nachází na čedičovém kopci nad obcí Vrchovany, asi 4 km od Doks. Jeho původní majitel Adam Berka z Dubé ho 1547 opustil a nechal postavit pohodlnější zámek Nový Berštejn. Obě stavby jsou dnes v soukromém vlastnictví a nepřístupné. Přímo pod hradem je jízdárna pro turisty. Vzdálenost 4km.

Některé zámky

Pláž Doksy

Zámek Doksy

Původně renesanční zámek byl počátkem 20.století upraven do dnešní podoby. Přístupný je pouze anglický park se vzácnými stromy. Vzdálenost 2km.

Pláž Klůček

Zámek Bělá pod Bezdězem

Stojí na místě původní tvrze z konce 16.století.V 19.století zde byla známá lesnická škola. V současné době je zde museum se stálou expozicí Historie Podbezdězí. Vzdálenost 12km.

Pláž Doksy

Zámek Zákupy

Mohutný státní zámek, veřejnosti přístupný. Zámek původně barokní, později renesanční, býval v 19.století sídlem posledního korunovaného českého krále Ferdinanda V. Na výzdobě se významně podílel český malíř J.Navrátil. Kuriozitou je osobní výtah z r.1870. Terasovitá barokní zahradu s plastikami, hradním příkopu se chovají medvědi. Vzdálenost 15km.

Pláž Klůček

Zámek Lemberk

Původně postaven jako hrad ve 13. stol. panem Havlem z Lemberku a jeho ženou Zdislavou, která se stala svatořečená. V 16.století přestavěn jako renesanční zámek. V podhradí se nachází studánka, které jsou připisované zázračné účinky. Vzdálenost 30km.

Přírodní zajímavosti

Pláž Doksy

Holanská soustava rybníků

23 rybníků, napájených Bobřím potokem. Rybníky slouží k chovu ryb a k rekreačním účelům slouží Milčanský rybník. Vzdálenost asi 12km.

Pláž Klůček

Meandry řeky Ploučnice

Ploučnice teče v úseku mezi Mimoní a Českou Lípou poměrně širokým údolím s nepatrným spádem za hloubeným mezi pískovcovými stěnami, kde vytváří bohatě meandrující tok. Vzdálenost asi 12km.

Pláž Doksy

Provodínské kameny

Přírodní památka, která se nachází severně od obce Staré Splavy. Je z nich nádherný výhled a najdeme zde ojedinělou květenu.

Pláž Klůček

Ronov

Čedičový kužel s rozsáhlou zříceninou hradu. Vrchol je přístupný z obce Stvolínky. Vzdálenost 15km.

V penzionu Diana nabízíme

  • Celoroční provoz
  • Dvoulůžkové pokoje a apartmány
  • Připojení na wi-fi
  • Úschovnu kol a motocyklů
  • Máchovo jezero cca 300m

Máchovo jezero počasí

čtvrtek 18 čvc Min: 14°C Max: 26°C

pátek 19 čvc Min: 16°C Max: 28°C

sobota 20 čvc Min: 17°C Max: 28°C

Máchovo jezero aktuality

Sportovní rybolov se vrací na Máchovo jezero

Sportovní rybolov se vrací na Máchovo jezero Vytvořeno 24.04.2016

Na Máchovo jezero se po více než 30 letech vrací sportovní rybolov. Zachytat si mohou nejen rybáři,...

Benefit Plus

Benefit Plus Vytvořeno 05.04.2014

Letos jsme se zapojili do programu volitelných zaměstnaneckých benefitů Benefit Plus

Regionální certifikát

Regionální certifikát Vytvořeno 26.03.2014

Liberecký kraj se rozhodl usnadnit orientaci tuzemských i zahraničních návštěvníků v nabídce ubytova...

Zobrazit všechny novinky

Rezervace ubytování

Rezervujte si ubytování u Máchova jezera ještě dnes v penzionu s restaurací Diana

Máchovo jezero a penzion Diana nabízí tyto balíčky a mnoho dalších možností vyžití

Rekondiční a relaxační pobyty

Udělejte si několik dní volna a odpočiňte si! Nabízíme Vám ideální podmínky pro znovuobnovení Vašich sil. Zdravé prostředí, rozsáhlé lesy, jezero a rybníky, příjemné klima. Krásy Máchůva jezera a okolí čekají přívě na Vás.

Máchovo jezero cyklovíkendy

Zveme všechny cyklofandy a další příznivce kol, přijeďte se podívat k Máchovu jezeru. Nebudete litovat, je tu mnoho k vidění. Připravili jsme Vám dobré ubytování, chutné jídlo, uzamykatelnou kolárnu a vlídné přijetí.

Silvestr a novoroční oslava

V příjemném prostředí restaurace u Máchova jezera, hudba dle osobního výběru, tanec a zpěv. Tradiční novoroční ohňostroj na břehu Máchova jezera Vám poskytne nezapomenutelný zážitek k novoročnímu přípitku.

penzion a restaurant
ubytování u Máchova jezera

Adresa:

Jana Roháče 80
Staré Splavy
471 63

Kontakty:

Tel: +420 733 126 404
Tel: +420 602 719 366